cheerily بازی با جان پیست اسکی له آرک آلپ

cheerily: بازی با جان پیست اسکی له آرک آلپ باشگاه شبانه

گت بلاگز اصفهان همه دارایی های یک ملت متعلق به مجموعه مردم است

امام جمعه نجف‌آباد گفت: در قرآن آمده که همه دارایی های یک ملت متعلق به مجموعه مردم است و حاکم و مدیر این جامعه باید از مدبرترین و متخصص‌ترین افراد باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت الاسلام مصطفی حسناتی امروز در مراسم روز ملی شوراها اظهار کرد: شوراها عالی ترین خدمت گزاران مردم و مظهر عقل و اندیشه جمعی هستند.

وی شوراها را از ابعاد مهم و مبنایی قانون اساسی بیان کرد و افزود: بحث شوراها و مشورت و حضور و دخالت در امور اجتماعی جزو مجموعه قطعی دینی ما است و سیره قطعی پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) نشان از این دارد که باید به عقلا و اندیشمندان جامعه بها داده شود و مردم بتوانند در آینده خودشان دخالت کنند.

امام جمعه نجف آباد در ادامه تصریح کرد: تدبیر و تخصص دو مشخصه مهم در اداره امور یک جامعه است چنان که در حدیث آمده کسی که بر 2 نفر مدیریت می کند باید عقل ده نفر را داشته باشد و در جامعه گسترده امروزی با نیازهای متعدد باید گزینش مدیران شهری همراه با تخصص و مدیریت منطقی باشد.

همه دارایی های یک ملت متعلق به مجموعه مردم است

وی با اشاره به جایگاه تدبیر و تعقل در مبانی اسلام بیان داشت: در مبانی اسلام اندیشه و تعقل از عبادت برتر و گاهی بالاترین عبادت است و مبنای مهم شوراها تعقل و اندیشه همگانی و جمعی است که باعث رشد و شکوفایی هر جامعه ای خواهد شد.

حسناتی خاطر نشان کرد: دستور قرآنی است که همه دارایی های یک ملت متعلق به مجموعه مردم است و حاکم و مدیر این جامعه باید از مدبرترین و متخصص ترین افراد باشد که به فرموده شهید مطهری باید رشیدترین افراد باشند.

وی به مشخصه بارز یک مدیر کارآمد اشاره کرد و گفت: یک مدیر باید امکانات و نیازهای جامعه را به درستی آشنا و بتواند امکانات را بر حسب نیازهای جامعه تخصیص داده شده است دهد که چنین مؤلفه ای تنها در سایه اندیشه و تعقل به دست خواهد آمد که هیچ سرمایه ای مانند عقل در اسلام نیست.

امام جمعه نجف آباد در ادامه بیان داشت: حضرت علی(ع) در جایی فرمودند «مَن شاوَرَ الرِجالَ، شارَکها فِی عقولها»، هر که با مردان فهیم مشورت کند، شریک عقل آن ها شده است است و جایگاه مشورت و تعقل به خصوص در امور جامعه بالاتر از پرسشها مادی و امکانات است .

امام جمعه نجف‌آباد گفت: در قرآن آمده که همه دارایی های یک ملت متعلق به مجموعه مردم است و حاکم و مدیر این جامعه باید از مدبرترین و متخصص‌ترین افراد باشد.

عبارات مهم : اسلامانتهای پیام/م

واژه های کلیدی: اسلام | مجموعه | امکانات | حجت الاسلام حسناتی | مراسم روز ملی شوراها | همه دارایی های یک ملت | متعلق به مجموعه مردم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog