cheerily بازی با جان پیست اسکی له آرک آلپ

cheerily: بازی با جان پیست اسکی له آرک آلپ باشگاه شبانه

گت بلاگز خوزستان مشارکت دانش‌آموزان در نهالکاری در کانون‌های ریزگرد خوزستان

رئیس شرکت دانش‌آموزی خوزستان گفت: دانش‌آموزان استان در فصل تابستان در نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد خوزستان همکاری می کنند.

مشارکت دانش‌آموزان در نهالکاری در کانون‌های ریزگرد خوزستان

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ علیرضا مسرور، مدیر شرکت دانش آموزی خوزستان در تشریح برنامه های شرکت دانش آموزی جهت تابستان 96 بیان داشت: در تیرماه حدود 300 مربی و دانش آموز جهت پیش اردوی ملی مربیان و دانش آموزان پیشتاز و فرزانه به شیراز و بعد از دیدن آموزش های مورد نیاز در پیش اردو جهت اردوی ملی به اردوگاه شهید باهنر پایتخت کشور عزیزمان ایران اعزام می شوند.

عبارات مهم : ریزگرد
وی اظهار کرد: در اردوی ملی این افراد مهارت هایی که در پیش اردو به دست آورده اند را به نمایش می گذارند و اوایل شهریورماه نیز برمی گردند. تمام شرکت کنندگان در این اردو باید سوره حجرات را حفظ کنند؛ آیا که این سوره از قرآن بر پرسشها اجتماعی وحدت و کار جمعی تأکید دارد.

مسرور با بیان اینکه رسالت شرکت دانش آموزای تربیت اجتماعی دانش آموزان هست، افزود: در این اردوها به شرکت کنندگان چادرزنی، زندگی گروهی، مخابره با پرچم، فرامین سازمانی و … آموزش داده می شود.

رئیس شرکت دانش آموزی خوزستان نشانه از برگزاری این اردوها جهت دانش آموزان را آمادگی و نجات زندگی خود در شرایط سخت با کم ترین امکانات عنوان کرد.

وی اذعان داشت: در خوزستان 40 منطقه آموزشی وجود دارد که هر کدام از این مناطق باید در طول تابستان 1 یا 2 کاروان را در قالب اردوهای برون استانی به شهرهای زیارتی مانند مشهد، قم و … اعزام کنند؛ همچنین از اول تیر تا 31 شهریورماه شرکت دانش آموزی خوزستان میزبان کاروان های عتبات عالیات کشور است.

علیرضا مسرور بیان کرد: کاروان هایی از تمام استان های کشور در این وقت از مرز شلمچه و چذابه عازم عراق می شوند که نیروهای شرکت دانش آموزی با استقرار در این مرزها به زائران در امر پذیرش، اسکان، غذا و … خدمات می دهند.

وی گفت: در 2 سال گذشته اردوهای عتبات عالیات فرهنگیان و دانش آموزان به کشور عراق از اول مهر تا اول شهریورماه برگزار می شد ولی به علت تداخل با برنامه مدارس این وقت بندی عوض کردن داده شد.

مسرور افزود: در تابستان امسال عمده ترین کار شرکت دانش آموزی خوزستان اطراف پرسشها زیست محیطی و تولید و کشت نهال در کانون های ریزگرد استان هست. حدود 45 هزار هکتار کانون ریزگرد در استان شناسایی شده است که چهار هزار و 500 هکتار آن جهت کاشت نهال معرفی شده است است.

رئیس شرکت دانش آموزی خوزستان با بیان اینکه در تابستان به طور جدی در این حوزه وارد فعالیت می شویم، خاطرنشان کرد: در حال انعقاد قراردادی با اداره کل منابع طبیعی هستیم و بر اساس آن آخرهای خرداد عملیات تولید نهال کهور در اردوگاه هایی در دارخوین، شادگان و دهکده حمیدیه را شروع می کنیم.

وی اظهار داشت: بعد از واگذاری عرصه های ریزگرد به شرکت دانش آموزی به کاشت نهال می پردازیم که قطعا این روند به پاییز نیز کشیده خواهد شد. تولید و کاشت نهال ها به وسیله مربیان و دانش آموزان پیشتاز و فرزانه اجرا می شود. اگر ظرفیت کاشت ما زیاد از تعداد و توانایی مربیان و دانش آموزان باشد احتمال استفاده از بخش شخصی در این کار نیز وجود دارد.

انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: ریزگرد | استانی | خوزستان | تابستان | شهریورماه | مشارکت دانش اموزان | نهالکاری | کانون های ریزگزد خوزستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog